Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
środa, 16 maja 2012
Ewa i złoty kot

Joanna Szymczyk

W.A.B - Warszawa 2004

Mroczna Seria

268 stron

Opis: "Porywająca powieść kryminalna, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Główna bohaterka, Ewa, jest młodą, odrobinę naiwną i nieco szaloną dziennikarką, poszukującą wielkich tematów, a przede wszystkim miłości. Zajmuje się kroniką kryminalną w jednym z popularnych czasopism. Kiedy wpada na trop tajemniczej afery, nie zważając na niebezpieczeństwa, postanawia podjąć własne śledztwo. Pomaga jej Adam, policjant od dawna równie gorąco, jak nieszczęśliwie w Ewie zakochany. Szybko okazuje się, że za całą sprawą kryje się międzynarodowa szajka handlująca kobietami, a bohaterka wpada w sam środek gangsterskich porachunków. Na szczęście czuwa nad nią jeszcze kot imieniem Błażej, który do tego zaskakująco celnie i zjadliwie komentuje poczynania ludzi. Ewa i złoty kot to brawurowo opowiedziana, zabawna i bezpretensjonalna historia, zdolna zainteresować nawet najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek i dobrej zabawy. " (Empik.com)

Dla mnie: 9/10

ewa i złoty kot

12:16, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
sobota, 12 maja 2012
Powrót do domu

Bernhard Schlink

Świat książki - Warszawa 2008

Opis: "Wybitna powieść jednego z najlepszych współczesnych pisarzy niemieckich rozgrywa się przez ostatnie pół wieku. Łączy zaskakującą historię rodzinną z wytrawną psychologią i refleksjami natury moralnej. Peter Debauer, prawnik i intelektualista, przeczytał w dzieciństwie fragment książki o niemieckim żołnierzu, który wraca z Syberii do domu i zastaje żonę u boku innego. Próbując po latach zidentyfikować powieść i jej autora, nieoczekiwanie odkrywa tajemnicę swych rodziców i poznaje ukochaną kobietę. Prywatne "śledztwo" każe mu – i nam – zastanowić się nad sensem dobra, zła, odpowiedzialności za słowa i za czyny, i nad miłością, która nie wszystko usprawiedliwia." (Świat Książki)

Dla mnie: 7/10

powrót

19:11, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 kwietnia 2012
Pachnidło

Historia pewnego mordercy

Patrick Suskind

Świat Książki - Warszawa 2006

253 strony

Opis: "Genialny, a zarazem potworny człowiek, Jan Baptiste Grenouille posiada węch absolutny: swoje otoczenie rozpoznaje powonieniem lepiej niż inni ludzie oczyma. Jego fenomenalna pamięć przechowuje miliony woni... Odkąd Grenouille odkrywa, że jego przeznaczeniem jest zostać największym perfumiarzem wszech czasów, nie opuszcza go marzenie o wydestylowaniu wonności nad wonnościami... pachnidła z dziewiczego ciała kobiecego. Jeśli nawet uświadamia sobie, że u podstaw tego marzenia legło morderstwo, jest mu to najzupełniej obojętne." (Merlin.pl)

Dla mnie: 6/10

Pachnidło

20:07, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 grudnia 2011
Komu dziecko, komu?

Magdalena Samozwaniec

Wibet - 1991

210 stron

Dla mnie: 7/10

komu dziecko komu

15:40, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 listopada 2011
Miłość Reaktywacja

Hanna Samson

Wydawnictwo Jacek Santorski & Co 2004

237 stron

Opis: "To piękna i mądra książka o trudnej i kruchej miłości do matki, o przemijaniu i dojrzewaniu, a także o tym, jak rodzina determinuje los poszczególnych jej członków. Człowiek jak kamyk zanurza się w niej coraz głębiej, kręgi rozchodzą się po tafli wody, ale po chwili odbijają się od brzegów, żeby powrócić. Nawet jeśli jest w tym procesie wiele cierpienia, jest też zazwyczaj i miłość. Trzeba tylko nauczyć się ją rozpoznać we właściwym momencie, a jeśli będzie już za późno, znaleźć chociaż pociechę w pamięci." (Czarna Owca)

Dla mnie: 10/10

Miłość reaktywacja

19:20, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
wtorek, 23 sierpnia 2011
Zwierz w łóżku

Dorota Sumińska

Wydawnictwo Literackie - 2009

250 stron

Opis: "Czytelnicy, telewidzowie i radiosłuchacze, wiedza jak o zwierzętach potrafi opowiadać Dorota Sumińska. Tym razem w swojej nowej książce autorka pokaże nam lustro, a czasem wręcz krzywe zwierciadło, w którym zobaczymy jak niewiele różnimy się od swoich braci mniejszych. Zwierz w łóżku to pełna humoru książka skąd możemy czerpać niecodzienna wiedzę. Na przykład: czego możemy się dowiedzieć o sobie, podpatrując zaloty koguta, słonia czy pawia, albo jak bardzo kobieta i mężczyzna są podobni w swoich zwyczajach godowych do zwierząt? Dorota Sumińska, "bawiąc, uczy" i pomaga zrozumieć samych siebie oraz otaczający nas świat przyrody. Anegdoty, opis zwyczajów dobrze znanych, ale i egzotycznych zwierząt oraz obserwacje ludzi tworzą uniwersalną opowieść o odwiecznych tabu w relacjach damsko-męskich." (Merlin.pl)

Bardzo lubię słuchać i czytać Panią Sumińską, chociaż nie do końca podzielam jej zachwyt wszystkimi zwierzętami np. gołębiami. Ale świetnie się czyta, tym bardziej, że książka zawiera bardzo dużo ciekawych anegdot i opowiadań.

Dla mnie: 9/10

zwierz w łóźku

21:57, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
środa, 27 lipca 2011
Jak wyprostować koło?

Joanna Szczepkowska

Wydawnictwo Literackie - 2006

204 strony

Opis: "Joanna Szczepkowska proponuje nam tym razem rzecz wydawałoby się nieosiągalną - jak wyprostować koło.

"Póki mogę będę opisywała nogę pająka, chusteczkę do nosa, paznokieć i szum kanalizacji. Będę pisała o drzazdze w nodze, o pękniętym schodku, o spinaczu i o łyżeczce do herbaty" - zapowiada pani Joanna.

Te krótkie, błyskotliwe formy, powstają dzięki szczególnej uwadze, z jaką autorka patrzy na świat i ludzi, połączonej z ciepłem, dobrocią, tolerancją i niezwykłą wrażliwością. Jeśli dodać do tego jeszcze niezaprzeczalny talent literacki - otrzymujemy zawarty w miniaturowych opowiadaniach obraz świata, jaki nieraz umyka nam, kiedy biegniemy przed siebie nie mając czasu się zatrzymać.

Szczepkowska utrwala ten zapis chwili i zdaje się mówić: patrzcie, ile rzeczy przegapiliście! " (Empik.com)

Dla mnie: 7/10

jak wyprostować koło

16:54, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 maja 2011
Cierpkość wiśni

Izabela Sowa

Prószyński i S-ka

216 stron

Opis: "Druga po rewelacyjnym "Smaku świeżych malin" powieść z "owocowej trylogii". Przedstawia kolejny ważny etap gramolenia się z rodzinnego gniazda, czyli mówiąc językiem ludzi, pierwszy rok studiów. Bohaterowie mają już za sobą beztroskie próby trzepotania skrzydłami i przymierzają się do lotów na sąsiednie drzewa. Nie dla wszystkich są to loty udane. Jedni są wypychani z gniazda zbyt wcześnie. Inni ze zdziwieniem odkrywają, że samodzielne latanie wymaga tyle wysiłku, a gałęzie wcale nie są takie wygodne, jak się wydawało. Większość przekonuje się, że najprzyjemniej lata się w grupie. I o tym właśnie opowiada "Cierpkość..."." (Empik.com)

Przeczytałam, bo wpadłam na nią w bibiotece, a byłam świeżo po lekturze "Herbatników". Ta cześć jest zdecydowanie lepsza, chociaż bardzo przewidywalna. No ale miło się czyta.

Dla mnie: 8/10

cierpkość wiśni

18:42, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
środa, 27 kwietnia 2011
Herbatniki z jagodami

Izabela Sowa

Prószyński i S-ka - Warszawa 2003

223 strony

Opis: "Bohaterka powieści zamykającej owocową trylogię Izabeli Sowy (Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni) przekroczyła już trzydziestkę. Jest pracowniczką ogromnej międzynarodowej FIRMY, kochającej tylko samice i samców alfa (czyli bezwzględne, agresywne wyścigowce). Jagoda nie ma żadnej z wymienionych cech, toteż marzy jej się dotrwanie do emerytury w roli jednego z tysięcy trybików korporacyjnej machiny W kraju, w którym kobiety z dwoma fakultetami i znajomością trzech języków uważa się za przeedukowane (czytaj niepotrzebne), nie można przecież pozwolić sobie na grymasy. Jagoda traci jednak swoje miejsce przy biurku oddzielonym od innych plastikową ścianką. Postanawia wyjechać do rodzinnego miasteczka. Klęska? Niekoniecznie. Życie na prowincji może być bardziej ekscytujące niż w dużym mieście. Ostatecznie wszystko bowiem zależy od ludzi." (Empik.com)

Zabawna, szybko i miło się czyta. Idealna na wiosenny wieczór.

Dla mnie: 7/10

herbatniki z jagodami

08:20, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2011
Blagierka

Izabela Sowa

Akapit Press Sp.zo.ol. - Łódź 2010

295 stron

Opis: "Amelia-Blagierka demaskuje pozory życia, robi to bezczelnie i z rozmachem ("Dobry kit to połowa sukcesu. Resztę zapewnia odpowiednio dobrany zespół"), zawsze wierna sobie i - honorowa.
Wplątuje się - na własne życzenie -- w projekt bloga z ekotestami produktów ("O niczym innym nie marzyłam!"), który prowadzi z "obciachowym" (i równie bezkompromisowym) Krejzolem, zmaga się z codziennością maturzystki, której rodzice zostawili duże mieszkanie, wolność i wsparcie na odległość. I kiedy wszystko układa się nie tak, jak zaplanowała, nawet modne i powszechnie głoszone bycie eko okazuje się niezłą blagą - wcale nie odpuszcza, przeciwnie - to inspiruje ją do kolejnych jeszcze bardziej kontrowersyjnych kroków.
"Blagierka" zainteresuje z pewnością wszystkich młodych duchem uczestników naszej "trendy, jazzy, a nawet frisky" rzeczywistości. Dobrze ją znamy, uwielbiamy doskonalić się w obowiązujących modach - ale to, co nam naprawdę imponuje, to odwaga bycia sobą, często wbrew tłumowi." (Merlin.pl)

Dla mnie: 7/10

Nie oczekiwałam zbyt wiele, ale mile się zaskoczyłam. Łatwo i miło się czyta - szybka lektura na wieczór.

Blagierka

10:36, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay