Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
sobota, 09 marca 2013
Zdesperowane kobiety postępują desperacko

Halina Pawlowska

22:02, anjaak_net , P
Link Komentarze (6) »
wtorek, 14 grudnia 2010
Gdybym była tobą. Gdybyś była mną

Sławne mamy i ich córki

Wiktoria Padlewska

Wyd.Prószyński i S-ka - Kraków 2006

139 stron

Opis: "Wiktoria Padlewska ma 28 lat; swoje życie dzieli między Polskę i Szwajcarię, gdzie mieszka. Jej pasją jest fotografia - publikowała zdjęcia portretowe między innymi w czasopismach "Twój Styl", "Viva", "Zwierciadło". Te portrety właśnie oraz rozmowa z mamą, Beatą Tyszkiewicz, zainspirowały ją do przeprowadzenia serii wywiadów z matkami o córkach i córkami o matkach. Pierwsze dwie rozmowy ukazały się na łamach "Twojego Stylu" i zostały bardzo ciepło przyjęte przez czytelników, co zachęciło autorkę do dalszej pracy - jej efekty zebrane zostały w tej książce. "Zawsze interesowały mnie związki i relacje międzyludzkie. Po licznych rozmowach przeprowadzonych z bohaterkami mojej książki utwierdziłam się w przekonaniu, że miłość matki do dziecka jest miłością prawdziwie bezwarunkową. Zaufanie, jakim mnie obdarzyły, szczerość ich wypowiedzi zapewne ujmą czytelników tak, jak ujęły mnie; mam nadzieję, że moje z nimi rozmowy pozostaną przekonującym świadectwem tej miłości"." (Empik.com)

Krótkie wywiady ze znanymi mami i znanymi córkami. Takie sobie, nie w moim guście.

Dla mnie: 3/10

Gdybym była tobą

Tagi: wywiad
22:13, anjaak_net , P
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 sierpnia 2010
Zagubiona przeszłość

Jodi Picoult

Prószyński i S-ka - Warszawa 2005

Ilość stron: 432

Opis: "Delia Hopkins ma bajkowe życie. Mieszka w uroczym miasteczku w sielskim stanie New Hampshire. Ma małą córeczkę, przystojnego narzeczonego, ukochanego ojca oraz psa, z którym pracuje przy poszukiwaniu zaginionych ludzi. Trwają przygotowania do ślubu. Ni stąd, ni zowąd Delię zaczynają dręczyć wspomnienia, których nie potrafi wyjaśnić ani umiejscowić w czasie i przestrzeni. A potem nagle w jej domu zjawia się policjant, przynosząc nieoczekiwaną wiadomość, która rujnuje bezpieczny świat młodej kobiety. Co czuje człowiek, dowiedziawszy się, że nie jest tym, za kogo się uważał? Jak pogodzić się z faktem, że kochany człowiek ukrywał prawdziwą tożsamość, a jakaś obca osoba może rościć sobie prawo do silnych więzi? Dlaczego na pozór słuszne decyzje są często krzywdzące dla innych?

Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia, przedstawiając go z właściwą sobie przenikliwością, empatią i wrażliwością." (Merlin.pl)

Ciekawa, wciągająca, świetnie napisana książka.

Dla mnie: 10/10

Zagubiona przeszłość

Tagi: ameryka
00:01, anjaak_net , P
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 kwietnia 2010
Zdesperowane kobiety postępują desperacko

Halina Pawlowska

Wydawcnictwo W.A.B. - Warszawa 2005

Seria z miotłą

Ilość stron: 135

Opis: "Bohaterką powieści Pawlowskiej jest Olga, kobieta przed czterdziestką, która po rozwodzie usiłuje odnaleźć się w nowej sytuacji, rozpamiętując przy tym swą "małą stabilizację" w Czechosłowacji epoki późnego komunizmu. Karierę zaczynała od posady ekspedientki, ale z czasem i z dużym wysiłkiem zdobyła magisterium z psychologii. Lecz ani wiedza, ani przykładne życie nie uchroniły jej od osobistego dramatu: mąż odszedł z młodszą...
Olga zatrudnia się w poradni psychologicznej, będącej jednocześnie biurem matrymonialnym – ma pomagać innym, gdy w istocie sama potrzebuje pomocy. I pomoc ta nadejdzie, ale po bardzo wielu tragikomicznych perypetiach. W Zdesperowanych kobietach znajdziemy błyskotliwą obserwację obyczajową, wcale nie płytką refleksję nad zawiłościami życia uczuciowego i ogromną dawkę humoru. Chciałoby się powiedzieć "czeski film" i nie bez racji, bo Pawlowská zaczynała swą literacką karierę od pisania scenariuszy. Mili czytelnicy! Nie czeka was dramat ani powieść ani baśń – tylko zdesperowane kobiety, okropne dzieciaki, fałszywi kochankowie, ambitne blondynki, zazdrośni i niewierni mężowie, niespokojne matki, cyniczne porady i niezapomniane historie. Halina Pawlowska" (W.A.B.)

Kolejna dobra książka z tej serii. Historia kobiety poszukującej szczęścia i miłości. Książka bardzo zabawna - bardzo szybko się czyta.

Dla mnie: 7/10

zdesperowane kobiety postępują desperacko

08:35, anjaak_net , P
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 grudnia 2009
Ostrożnie z marzeniami

Alexandra Potter

Wydawnictwo Znak - Kraków 2008

Liczba stron: 460

Opis: "A gdyby tak marzenia mogły się spełniać? I to nie wybrane, ale wszystkie - te duże i te maleńkie? Te o bogactwie, urodzie, przystojnym nieznajomym, który pokocha na wieki, i te o wolnym miejscu w metrze, gdy po ciężkim dniu wracasz do domu i torturują cię własne szpilki.

Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna to te, które uwiecznia na kliszy, to jeszcze zabójczo przystojny sąsiad nie zwraca na nią uwagi, a na wolne miejsce parkingowe zawsze trafia kto inny. I nagle, z dnia na dzień, życie Heather zmienia się całkowicie za sprawą pewnej zielonookiej cyganki i... niewielkiej gałązki wrzosu. Tylko co wtedy, gdy ten wymarzony nie okazuje się być tym jedynym?

Ostrożnie z marzeniami to zabawna, błyskotliwie napisana książka, która z wdziękiem i lekkością opisuje perypetie zwariowanej singielki. Heather nie traci rezonu nawet w obliczu najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń, takich jak wygrana w totka, propozycja pracy w prestiżowej gazecie czy wesele byłego chłopaka. Jednak kiedy wszystkie jej marzenia zaczynają się spełniać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zdaje sobie sprawę, że coś naprawdę wisi w powietrzu. Bo kto powiedział, że marzenia się nie spełniają?" (Merlin.pl)

Literatura łatwa, lekka i przyjemna. I do tego jeszcze zabawna. Mnie się podobało.

"Dzień wczorajszy jest historią, jutrzejszy - tajemnicą, dzisiejszy natomiast darem". (s.63)

Dla mnie: 9/10

Ostrożnie z marzeniami

Tagi: kobieca
21:58, anjaak_net , P
Link Komentarze (3) »
czwartek, 10 grudnia 2009
Dom ciszy

Orhan Pamuk

Wydawnictwo Literackie - Kraków 2009

Liczba stron: 408

Opis: "Dzieje jednej rodziny na tle burzliwej dwudziestowiecznej historii Turcji. Latem na początku lat osiemdziesiątych troje wnuków odwiedza dziewięćdziesięcioletnią babkę, która mieszka w starym rozsypującym się domu na prowincji. Dom, pełen dziwnej ciszy, kryje wiele rodzinnych sekretów, mających swój początek kilkadziesiąt lat wcześniej, kiedy Fatma przybyła do małego miasteczka ze Stambułu ze swoim mężem. Zafascynowany zachodnią kulturą lekarz-ateista marzył, że pisana przez niego i ostatecznie nigdy nieukończona wielotomowa encyklopedia, zbierająca całość ludzkiej nauki i doświadczenia, oświeci zabobonne umysły tureckiego ludu…" (Wydawnictwo Literackie)

Świetna książka. Bardzo ciekawa i intrygująca. Mnie zachwyciła.

Dla mnie: 10/10

Dom ciszy

Tagi: Turcja
12:50, anjaak_net , P
Link Komentarze (2) »
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay