Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
sobota, 26 maja 2012
Wilcza wyspa

Tomasz Konatkowski

W.A.B - Warszawa 2008

Mroczna Seria

422 strony

Opis: "Na jedną z warszawskich przystani Wisła wyrzuca ciało młodego mężczyzny. Gustav Rytterberg, syn szwedzkiego biznesmena, zaginął kilka tygodni wcześniej. Sprawców zbrodni próbuje odnaleźć komisarz Adam Nowak, sfrustrowany policjant w średnim wieku, znany z poprzedniej książki Konatkowskiego Przystanek Śmierć. Udaje się ustalić nie tylko tożsamość przestępców, przy okazji wychodzą na jaw mroczne tajemnice rodziny Rytterbergów - ich powiązania z mafią, a także niepokojące relacje między członkami klanu. Nowak bierze również udział w dochodzeniu w sprawie zaginięcia hinduskiego biznesmena, właściciela firmy pod Warszawą. Jakby tego było mało, gdy pod Zamkiem Królewskim zostają odnalezione szczątki ludzkie, tam też zostaje wezwany. Przy tych zagadkach prywatne problemy Nowaka - zbyt chętna do założenia rodziny partnerka i marne wyniki ulubionego klubu piłkarskiego - to pestka." (Merlin.pl)

Dla mnie: 7/10

Wilcza wyspa

21:22, anjaak_net , K
Link Komentarze (2) »
środa, 23 maja 2012
Przystanek śmierć

Tomasz Konatkowski

W.A.B - Warszawa 2007

Mroczna Seria

385 stron

Opis: "Adam Nowak z Radzymina. Mieszka i pracuje w Warszawie. Poczciwy i nieco sfrustrowany policjant przed czterdziestką. Rozwiedziony. Kibic warszawskiej Polonii, spedzający samotne wieczory na słuchaniu muzyki z lat młodości. Facet jakich wielu. Jakby go wymyślili statystycy z CEBOS-u. Warszawa, 17 kwietnia 2005 roku. Na jednej z pętli tramwajowych motorniczy odkrywa zwłoki starszego mężczyzny ugodzonego nożem. komisarz Adam Nowak wkracza do akcji. Wkrótce w podobnych okolicznościach ginie inna osoba i Nowak utwierdza się w przekonaniu, ze ma do czynienia z seryjnym zabójcą, który usiłuje nawiązać makabryczny dialog z policją, a byc może i z całym miastem... Policjanci z Komendy Stołecznej prowadzą poszukiwania w Warszawie i okolicy. Śledztwo zbiega się w czasie z zakonczeniem sezonu piłkarskiego - ukochana drużyna Nowaka gra żle i wygląda na to, ze tej wiosny komisarza, czeka poważne rozczarowanie." (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

Przystanek śmierć

21:33, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2012
Motyl na wietrze

Rei Kimura

Prószyński i S-ka - Warszawa 2009

167 stron

Opis: "Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób,
oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia "Tojin” Okichi,
konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.


Los obdarzył Okichi Saito, córkę ubogiego cieśli z japońskiego miasteczka Shimoda, niepospolitą urodą, która jednak nie przyniosła jej szczęścia. Tuż przed ślubem z ukochanym Tsurumatsu, Okichi przypadkiem wpadła w oko amerykańskiemu konsulowi generalnemu. Wbrew swej woli musiała zostać jego konkubiną i chociaż przyczyniła się do wynegocjowania korzystnych warunków traktatu między Ameryką a Japonią, już do końca życia prześladowała ją niechęć i pogarda rodaków.

Japonia, Shimoda, rok 1856. Okichi Saito jest zaręczona ze stolarzem Tsurumatsu, kiedy w zatoce ukazują się groźne kształty czarnych okrętów: to Stany Zjednoczone domagają się otwarcia japońskiego rynku. Poseł Townsend Harris, późniejszy konsul generalny, przypadkiem widzi Okichi wychodzącą z łaźni i jest oczarowany jej urodą. Japońscy dygnitarze, dla których piętnastoletnia dziewczyna jest tylko przynętą w negocjacjach, każą jej udać się do domu Harrisa i świadczyć mu "osobiste usługi”. Pięć lat później konsul wraca do kraju z powodu złego stanu zdrowia. Okichi jest wolna, ale do końca życia naznaczona piętnem nierządnicy (tojin), pozostającej na usługach "cudzoziemskiego diabła”. W tych okolicznościach próba ponownego związku z Tsurumatsu prowadzi już tylko do tragicznego końca tej wzruszającej historii o miłości. " (Empik.com)

Dla mnie: 8/10

Motyl

21:12, anjaak_net , K
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 kwietnia 2012
Jak się nie dać baby blues

Poradnik dla rodziców

Rick Kirkman / Jerry Scott

Jacek Santorski &  Co Agencja Wydawnicza

Warszawa 2008

159 stron

Opis: "Jak się nie dać Baby Blues ma towarzyszyć rodzicom noworodków w pierwszych latach życia ich maluchów. Dostarcza informacji, inspiracji, i przede wszystkim, wsparcia od innych, równie niedoświadczonych, młodych rodziców. Ta książka ma unikalną formę wzbogaconą o komiksowe, humorystyczne rysunki Ricka Kirkmana i Jerry'ego Scotta, osobiste relacje i praktyczne wykresy dotyczące pielęgnacji niemowląt. Wreszcie w Polsce pojawi się książka, której autorzy mówią to, na co od dawna czekają młodzi rodzice: zaufajcie swoim instynktom, uwierzcie w siebie, jesteście najlepszymi ekspertami w sprawach dotyczących waszych dzieci." (Merlin.pl)

Nasza rodzina niedługo znowu się powiększy, więc "dobrych" rad nigdy za wiele. Książka jest napisana w zabawny sposób, dodatkowo opatrzona komiksami. Może tym razem przez okres niemowlęctwa przebrniemy w łagodniejszy sposób, albo przynajmniej z większym dystansem.

Dla mnie: 10/10

baby blues

Tagi: poradnik
11:21, anjaak_net , K
Link Komentarze (1) »
środa, 11 stycznia 2012
Pływanie

Nicola Keegan

WAB - Warszawa 2011

Seria z miotłą

446 stron

Opis: "1966, Kansas. Rodzice zabierają dziewięciomiesięczną Philomenę Ash na basen.
Od tej chwili woda stanie się dla niej całym światem. Lepszym światem, w którym nie ma śmierci, choroby i hipokryzji.
1984, Los Angeles. Pip - jak nazwały ją koleżanki z kadry - zdobywa swoje pierwsze olimpijskie złoto i dostaje spektakularnego załamania nerwowego na podium. „Wow! - myśli, gdy rozlega się hymn narodowy. - To wszystko jest jak jakiś wielki pogrzeb!"
Jej ojciec zginął w wypadku samolotowym, starsza siostra umarła na raka. Matka nie wychodzi z domu, druga siostra to narkomanka, trzecia jest nie do zniesienia idealna.
1996, niedługo przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie. Pip łamie sobie bark.
Będzie musiała stawić czoła światu, który znajduje się poza basenem.
Opowieść pływaczki hipnotyzuje. Jest niebanalna, niezwykle obrazowa, wzruszająca, ale niepozbawiona przewrotnego poczucia humoru."(Empik.com)

Jak dla mnie jedna z mniej ciekawych książek z tej serii.

Dla mnie: 6/10

pływanie

21:48, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 grudnia 2011
Zapiski niewidomego taty

Ryan Knighton

Wydawnictwo Nasza Księgarnia - 2011

284 strony

Opis: "Wyobraźcie sobie, że musicie przewinąć noworodka z opaską na oczach. Albo że idziecie na spacer ruchliwą ulicą z niemowlęciem w nosidełku i nadzieją, że nie wpadniecie na słup. Wtedy zaczniecie postrzegać ojcostwo tak, jak widzi je Ryan Knighton. A ściślej mówiąc - jak go nie widzi." (Merlin.pl)

Dla mnie: 6/10

zapiski

19:42, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 grudnia 2011
Nie ma takiego miasta

Tomasz Konatkowski

WAB - Warszawa 2010

Mroczna Seria

441 strony

Opis: "W samym sercu Wielkiej Brytanii zostaje brutalnie zamordowany młody mężczyzna. Podejrzenia padają na grasujące ostatnio w tym kraju gangi rozwydrzonych, pijanych nastolatków. Wkrótce wychodzi na jaw, że denat był Polakiem. Do akcji wkracza komisarz Adam Nowak, przebywający służbowo w Londynie. Ślady zbrodni raz wiodą ku grupie przestępców przemycających narkotyki, innym razem do pewnego starszego Anglika. Mimo wsparcia inspektora Huddlestone'a śledztwo stoi w miejscu. Tymczasem w Polsce, w małym spokojnym barze, niczym niewyróżniający się obywatel Zjednoczonego Królestwa pada ofiarą niezidentyfikowanych morderców. Czy obu zamordowanych za życia mogło coś łączyć? Dlaczego komuś zależało na ich śmierci? Przeszłość nie śpi? Czy Nowak zdoła dopaść tych, o których istnieniu prawie udało mu się zapomnieć? Dwa morderstwa, dwie pozornie odrębne historie kryminalne, odmienne miejskie mitologie, a w efekcie jeden pasjonujący kryminał." (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

Nie ma takiego miasta

21:21, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 kwietnia 2011
Sztuka latania

Magdalena Kawka

Prószyński i S-ka - Warszawa  2010

415 stron

Opis: "Od kiedy tak naprawdę zaczyna się dojrzałość? Czy wtedy, gdy dumni odbieramy dowód osobisty? A może wtedy, gdy wreszcie zyskujemy pewność, że nasze wybory są słuszne? Tylko czy taka pewność w ogóle jest możliwa? Tego rodzaju pytania od dawna nurtują Zofię, trzydziestoparoletnią bohaterkę "Sztuki latania". Pewnego dnia dochodzi ona do wniosku, że zmarnowała całe swoje życie. Decyduje się więc na zmiany.
Matka Zofii uważa, że każdy człowiek powinien pozostawić po sobie coś namacalnego: dzieci, wiersze, w ostateczności nawet ręcznie wykonany sweter... Zośka nie ma dzieci, nie pisze wierszy, nie potrafi też robić na drutach. Trwa w przekonaniu, że nie uda się jej zdobyć uznania nawet własnej matki. Po drodze wplątuje się w trudne związki, a na słonecznej wyspie Rodos przeżywa tragedię, która paradoksalnie leczy ją z lęku przed lataniem i przed życiem." (Merlin.pl)

Trochę cukierkowa, ale mogło być gorzej. Generalnie książka wciąga i szybko się ją czyta.

Dla mnie: 8/10

sztuka latania

22:32, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 grudnia 2010
Odnalezieni

Prawdziwe historie adoptowanych

Anna Kamińska

Wydawnicto Literackie - Kraków 2010

321 stron

Opis: "Niedawno przeprowadzany sondaż pokazał, że w hierarchii wartości na najwyższym miejscu Polacy stawiają rodzinę.

Anna Kamińska przedstawia dwanaście prawdziwych historii ludzi, którzy poznali prawdę o swojej adopcji i decydują się na odnalezienie rodziny biologicznej. Razem z nimi przeżywamy dreszcz niepewności przed pierwszym spotkaniem z nigdy wcześniej niewidzianymi krewnymi.

Więź z matką jawi się w tych opowieściach jako temat centralny, element konieczny do odnalezienia swojego miejsca na ziemi. Każda z tych historii kończy się inaczej, każdy bohater na swój sposób radzi sobie z paraliżującymi emocjami (od pełni szczęścia aż po bolesne rozczarowanie i lęk). Jedni silnie wiążą się z odnalezioną rodziną biologiczną, drudzy dopiero poznawszy swoich krewnych, potrafią docenić wartość miłości, którą otacza ich rodzina adopcyjna.

Dzięki Odnalezionym uświadamiamy sobie, jak ważni są dla nas nasi rodzice i jak ważni my jesteśmy dla naszych dzieci." (Empik.com)

Wzruszające historie osób adoptowanych. Historie poszukiwań bilogicznych rodzin. Okazuje się, że po latach nic ich nie łączy z bilogicznymi rodzicami. Za to nadal istnieje silna więź i tęsknota za rodzeńtwem. Pomimo upływu lat, udaje się odbudować te relacje.

Dla mnie: 9/10

odnalezieni

Tagi: adopcja
09:55, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 sierpnia 2010
Erynie

Marek Krajewski

Wydawnictwo Znak - Kraków 2010

Liczba stron: 272

Opis: "Nowa seria mistrza polskiego kryminału. Zemsta silniejsza niż miłość. We Lwowie wybuchła panika. Żadne dziecko nie może już być bezpieczne. W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Zbrodnia jest potworna. Kim będzie następna ofiara? Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy. Nie tym razem. Nie wie jeszcze, że został do tego wybrany. Przez mordercę. Przez Erynie, boginie zemsty. Przez przeznaczenie. Widmo zbliżającej się wojny, pogromy i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według własnych reguł. Każdy w nim zna Popielskiego i jego przydomek. Ostatnia rzecz, na którą by się zgodzili, to współpraca ze słynnym ?Łysym?. Ale ?Łysy? ma inne plany... Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień bogiń zemsty. Wszyscy pogrążą się w jego mroku na wiele, wiele lat." (Merlin.pl)

Kolejny dobry kryminał tego autora.

Dla mnie: 7/10

Erynie

Tagi: kryminał
21:55, anjaak_net , K
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay