Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
czwartek, 03 maja 2012
Dotknięci miłością

Niall Williams

Bertelsmann Media Sp.zo.o. - Warszawa 1999

seria Historie Ludzkie

239 stron

Dla mnie: 7/10

dotknięci miłością

21:09, anjaak_net , W
Link Komentarze (1) »
czwartek, 11 sierpnia 2011
Ukrwienia

Janusz L.Wiśniewski

WL - Kraków 2011

85 stron

Opis: "Anna kocha męża, ale czułość otrzymuje od Andrzeja. Konstanty, Julia i Sarah żyją w trójkącie i nie są o siebie zazdrośni. Janusz Leon Wiśniewski w swej najnowszej książce raz jeszcze przybliża nam prawdziwe historie zwykłych-niezwykłych ludzi. Ludzi, których zawsze łączy pragnienie miłości i bliskości innych. Każdy z nas odnajdzie siebie w tej książce." (Empik.com)

Dla mnie: 9/10

Ukrwienia

21:53, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lipca 2011
Ostatnia Noc w Chateau Marmont

Lauren Weisberger

Wydawnictwo Albatros - 2011

480 stron

Opis: "Trzydziestoletnia Brooke Alter, dietetyczka, pracuje na dwa etaty, aby utrzymać siebie i swojego męża Juliana, muzyka, który jak dotąd nie zrobił kariery. Są małżeństwem od pięciu lat, Brooke pragnie otworzyć własną praktykę i urodzić dziecko. Tymczasem Julian podpisuje wreszcie umowę na swoją pierwszą płytę, wydaje ją i z dnia na dzień staje się sławny. Ta sława oszałamia ich obojga, jednak ma wysoką cenę: brak prywatności, zainteresowanie prasy plotkarskiej, stała obecność paparazzich, złośliwe, a często kłamliwe artykuły na łamach tabloidów. Julian stale wyjeżdża, koncertuje, występuje w mediach, zdobywa rzesze fanów i fanek. Brooke stara się mu towarzyszyć w podróżach, ale cierpi na tym jej praca. Powoli traci kontakt z Julianem. Czy ich małżeństwo przetrwa próbę? Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?" (Empik.com)

Łatwa, lekka i przyjemna.

Dla mnie: 5/10

Ostatnia noc

18:28, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2011
A na imię jej będzie Aniela

Marcin Wroński

W.A.B - Warszawa 2011

Mroczna Seria

135 stron

Opis: "W Lublinie na początku września 1938 roku policja znajduje zwłoki młodej służącej. Przed zamordowaniem zgwałcono ją, zostawiając na ciele dziwną wydzielinę. Równo rok później, kiedy miasto atakują wojska hitlerowskie, w podobny sposób ginie inna kobieta. Niewyjaśniona zbrodnia nie daje spokoju komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Żeby móc zbadać sprawę, wstępuje w szeregi niemieckiej policji. Polskie podziemie uznaje go za zdrajcę, więc Maciejewski musi działać ze zdwojoną ostrożnością. Zwłaszcza że ostatnie morderstwo nie oznacza końca tej serii...
Bombardowania, hitlerowcy, getto i obóz koncentracyjny na rogatkach - to wojenny krajobraz Lublina. Mimo wszystko miasto podskórnie tętni rozrywką i erotyką. Na posterunku pozostaje komisarz Maciejewski. Sprawiedliwości szuka nawet w czasach, w których zbrodnia jest na porządku dziennym. A na imię jej będzie Aniela, trzecia i najmroczniejsza powieść z retrokryminalnego cyklu Marcina Wrońskiego, zaskakuje więc i poraża. Koniec przedwojennego Lublina i zagłada Żydów zostały w niej przejmująco odmalowane i stanowią bardzo ważny element fabuły." (Merlin.pl)

Ciekawa, chociaż Kinop Venus się bardziej mi się podobało.

Dla mnie: 8/10

a na imię jej będzie aniela

16:20, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 maja 2011
Wzloty i upadki Super Mamy

Polly Williams

Drzewo Babel - Warszawa 2008

364 strony

Opis: "Amy Crane przechodzi kryzys. Sześć miesięcy po urodzeniu dziecka nadal wygląda, jakby była w ciąży. Nie pamięta, kiedy ostatni raz depilowała nogi, ani kiedy miała orgazm. Macierzyństwo przypomniało jej o własnym, niezbyt szczęśliwym dzieciństwie. Do tego podejrzewa, że jej chłopak ją zdradza. Wtedy pojawia się Alice, niedościgniona super mama, która podejmuje się misji przemiany ciała i ducha Amy. Amy zamienia wkładki laktacyjne na botoks, z długiej drzemki budzi się jej libido i sprawy komplikują się coraz bardziej... Dowcipna, ciepła opowieść, która trafi do serca każdego, kto wie, że macierzyństwo nie jest takie proste, jak twierdzą gwiazdy z pierwszych stron gazet. "(Empik.com)

Książkę podrzucił mi mąż (że niby jestem Super MamA?). Jak dla mnie super. Z humorem, ale i na serio. Cała prawda o macierzyństwie. Nie nudziłam się, a momentami wręcz czytałam o sobie. Polecam świeżo upieczonym mamom - o ile znajdą one czas na czytanie książek.

Dla mnie: 10/10

wzloty

23:07, anjaak_net , W
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 maja 2011
Kino Venus

Marcin Wroński

W.A.B - Warszawa 2011

Mroczna Seria

Opis: "Szeptany Lublin, czyli przewodnik Marcina Wrońskiego po przedwojennym mieście komisarza Maciejewskiego
Wielki Kryzys, lubelskie zaułki, handel kobietami i pornograficzne podziemie - przed nami drugi tom kryminalnych przygód Zygmunta Maciejewskiego!

Początek 1931 roku, podkomisarza spotyka bolesna degradacja: z wydziału śledczego trafia do służby mundurowej. Niedługo potem Zyga dostaje dziwną informację od pewnego prywatnego detektywa: oto Lilli Byoros, córka bardzo zamożnego człowieka, która zaginęła pod Warszawą, jest ponoć przetrzymywana gdzieś w Lublinie. Maciejewski odmawia jednak zajęcia się tą ściśle konfidencjonalną sprawą.

Kiedy w Czechówce zostają znalezione niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, Maciejewski rozpoczyna dochodzenie, w którym wspierają go koledzy z wydziału śledczego: lowelas Zielny, zasadniczy Fałniewicz i dawny zastępca Kraft. Czy okrutne morderstwo i domniemane porwanie panny Lilli łączą się ze sobą?

Kino Venus to kryminał z czasów kryzysu, który dotyka zarówno portfeli, jak i moralności. Wymyślna erotyka sąsiaduje w powieści z twardym realizmem, a wątki spina frapująca intryga. Pozornie wyjaśniona zagadka okazuje się mieć zaskakujący ciąg dalszy..." (Merlin.pl)

Ciekawa sceneria -  lata 30, Lublin, dzielnica żydowdowska. No i zagadka kryminalna. Podobało mi się.

Dla mnie: 10/10

13:03, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 stycznia 2011
Wieści

William Wharton

Wydawnictwo Zysk- S-ka - Poznań 1995

251 stron

Opis: "Magiczne Boże Narodzenie wyczarowane piórem Whartona

W starym młynie pięknie położonym w dolinie Morvandeau we Francji Will Kelly i jego żona Loretta przygotowują się do spędzenia świąt Bożego Narodzenia ze swymi dawno nie widzianymi dziećmi. Za pomocą gałązek ostrokrzewu, choinki i bożonarodzeniowych pierników Will próbuje wyczarować magiczną atmosferę świąt, jednak w sercu czuje niepokój. Dzieci dorosły, losy rzuciły je w różne strony świata. Małżeństwo Willa i Loretty także przechodzi trudne chwile. Czy rodzina Kellych znajdzie spokój i radość przy wigilijnym stole? Książka ta, może jeszcze bardziej niż inne powieści Whartona, przemawia wprost do serc czytelników opowiadając o sprawach, które dotyczą każdego z nas." (Empik.com)

Miło po kilku latach powrócić do tej książki. Kiedyś uwielbiałam Whartona, teraz trochę wkurzają mnie drobiazgowe opisy każdej sytuacji. Ale sentyment do Francji i starego młyna pozostał. Uwielbiam takie wiejskie klimaty.

Dla mnie: 7/10

Wieści

Tagi: Francja
23:37, anjaak_net , W
Link Komentarze (1) »
środa, 18 sierpnia 2010
Tajemnica diamentów

Martin Widmark, Helena Willis

Zakamarki - Poznań 2008

74 strony

Opis: "Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.Kolejne

tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Co wcale nie znaczy, że po książki o Lassem i Mai nie sięgają również oczytani szóstoklasiści!" (Zakamarki)

Z racji tego, że nasza córeczka dorasta, postanowiłam zainteresować się książeczkami dla dzieci. Dlatego od dziś będę też zamieszczała opisy literatury dziecięcej.

Pierwsza z książeczek napisana jest bardzo prostym, zrozumiałym językiem. Książka jest bardzo zabawna i wesoła. Na pewno będziemy do niej wracać.

Moja ocena: polecam :)

tajemnica diamentów

Tagi: dla dzieci
13:08, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Zbliżenia

Janusz L. Wiśniewski

Wydawnictwo Literackie - Kraków 2010

Ilośc stron: 108

Opis: "Prawdziwe historie ludzi, którzy żyjąc w różnych miejscach – w Moskwie, czy na Bora-Bora – jednakowo tęsknią za bliskością i marzą o miłości. Opowieści ukazujące wielką prawdę, że szczęście i tęsknota człowieka mają zawsze podobne oblicza – niezależne od szerokości geograficznej, statusu społecznego i koloru skóry.

Zebrane w jednym tomie felietony Janusza L. Wiśniewskiego ukazywały się w miesięczniku "Pani"." (WL)

Dawniej byłam na bieżąco ze wszystkimi numerami miesięcznika Pani, teraz zaglądam tam bardzo rzadko. Tym milej było mi przeczytać ten zbiór. Niektóre z opowiadań są niezwykle baśniowe, ujmujące, dające do myślenia.

Dla mnie: 7/10

Zbliżenia

17:14, anjaak_net , W
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 czerwca 2010
Kobieta na krańcu świata

Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo G+J RBA - Warszawa 2009

Liczba stron: 352

Opis: Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę.
Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci. So Tonh codziennie wyrusza na pole minowe ze świadomością, że może juz nigdy nie zobaczyć swojej rodziny. Jaqueline Aguilera - najpiękniejsza kobieta świata - poddaje się operacji plastycznej i wstrzykuje sobie botoks, bo przecież żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Daphne Sheldrick poświęciła życie opiece nad afrykańskimi osieroconymi słoniami, które traktuje jak własne dzieci. Czternastoletnia Raisiua z plemienia Himba w Namibii została wydana za mąż wbrew swojej woli.
W książce Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska podpatruje ich codzienne życie, poznaje ich pasje i marzenia. Opisuje losy tych niezwykłych kobiet oraz szuka odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej się one potoczyły. (Merlin.pl)

Świetna książka. Niestety (albo stety) programu nie oglądałam. Niemniej jednak reportaże bardzo mnie ujęły. Każdy dotyczy innej kobiety, mieszkającej w odległym miejscu na ziemi, w zupełnie odmiennej kulturze. Wszędzie kobieta jest inaczej postrzegana, ale zawsze pozostaje kobietą. Dodatkowo świetne zdjęcia. Polecam.

Dla mnie: 10/10

Kobieta na krańcu świata

Tagi: podróże
20:42, anjaak_net , W
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay