Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Sztuka planowania

Dominique Loreau

Wydawnictwo Czarna Owca - Warszawa 2011

277 stron

Opis: "Jak uprościć, zorganizować i wzbogacić swoje życie

Dominique Loreau podpowiada, jak najlepiej zorganizować codzienne życie - sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zapraszanie gości na kolację, płacenie rachunków, kupowanie prezentów, pakowanie walizek na wyjazd itp. - tak aby znaleźć czas dla siebie i się nie pogubić.
W tym celu proponuje sporządzanie niezwykle pomocnych list. Niezależnie od tego, czy chodzi o całkowite zerwanie z przeszłością, aby zacząć żyć na nowo, czy o podjęcie gruntownej pracy nad sobą - tworzenie list jest jednym z najbardziej dostępnych i skutecznych środków wyzwolenia wewnętrznego.

Założenie własnego "notatnika z listami" pozwala osiągnąć klarowność umysłu, sprecyzować upodobania, wzbogacić swoje życie. Na podstawie licznych przykładów autorka przedstawia praktyczne rady, wskazówki pozwalające opanować sztukę "dobrego życia"." (Merlin.pl)

Kolejna bardzo przydatna i mądra książka - bardzo cenne rady, szczególnie gdy przeprowadzamy się i cały świat staje nam na głowie, ale też na co dzień, np. przy sprzątaniu lub robieniu zakupów.

Dla mnie: 9/10

Sztuka planowania

Tagi: poradnik
16:36, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 lipca 2011
Sztuka prostoty

Dominique Loreau

Wydawnictwo Czarna Owca - Warszawa 2011

255 stron

Opis: "Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie "mniej znaczy więcej", stosowanej we wszystkich dziedzinach - od spraw materialnych po życie duchowe. " (Merlin.pl)

Cytaty można znaleźć tutaj

Nie będę oryginalna - ta książka zmienia życie. Moje zmienia - zaczynam koncentrować się na ludziach, a nie na rzeczach - bo te są bardzo ulotne. Niby same oczywistości, a jednak zapadają w pamięci. Polecam szczególnie zakupoholikom, pracoholikom, bałaganiarzom, osobom, które zbierają rzeczy na "przydasię".

Dla mnie: 10/10

sztuka prostoty

22:55, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 kwietnia 2011
Opowieść żony

Lori Lansens

Wydawnictwo W.A.B - 2010

seria z miotłą

Opis: "Mary Gooch w dzieciństwie usłyszała diagnozę: obese. Otyła. Tylko że do niej dotarło to jako obeast. Tłustoń. Odtąd nie była już zwykłą dziewczynką. Była potworem. A przynajmniej tak jej się wydawało. Przez dwadzieścia pięć lat małżeństwa tyła, a mąż się od niej oddalał. Nie dlatego, że jej nie kochał. To ona go odpychała, nie wierząc, że mógłby jej pragnąć. W przeddzień rocznicy ślubu zniknął, zostawiwszy żonie 25 tysięcy dolarów. Mary postanawia wyruszyć jego śladem. W podróży przechodzi prawdziwą metamorfozę. Porzucona żona, która dotąd widziała w sobie tylko grubą, bezdzietną kobietę, tkwiącą siłą rozpędu w nieudanym małżeństwie, musi zadać dziesiątki pytań nie tylko ludziom, którzy mogliby jej pomóc odnaleźć męża, ale przede wszystkim sobie samej. Zaskakująca gęstość myśli, ciągła burza emocji, walka, tocząca się w umyśle Mary - to wszystko sprawia, że od Opowieści żony nie sposób się oderwać." (Merlin.pl)

Świetna książka. Od kilku miesięcy jestem na diecie, więc poniekąd temat jest mi znany. Bardzo wciągająca historia. Dla mnie super. Szczerze polecam.

Tutaj inna książka tej samej autorki - też bardzo ciekawa

Dla mnie: 10/10

Opowieść żony

20:46, anjaak_net , L
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Fala po burzy

Doris Lessing

Wydawnictwo Albatros - 2010

432 strony

Opis:"Trzeci tom znakomitego cyklu nagrodzonej Nagrodą Nobla amerykańskiej pisarki, kontynuacja losów Marthy, bohaterki powieści “Martha Quest” i „Odpowiednie małżeństwo”. Afryka Południowa, okres II wojny światowej. Po odejściu od męża, Martha angażuje się w działalność powołanej w miasteczku grupy komunistycznej i rozstaje się z kochankiem, żołnierzem RAF-u. Ciężka, wytężona praca owocuje w końcu poważnym przeziębieniem, a w konsekwencji kolejnym dramatycznym zwrotem w życiu kobiety. W trakcie choroby Marthą opiekuje się przywódca komunistów, emigrant z Niemiec, Anton. Bliskie kontakty szybko przeradzają się w związek. Z tego powodu Antonowi grozi internowanie. Działając w zgodzie z poczuciem obowiązku, Martha, choć rozczarowana kochankiem, decyduje się na kolejne małżeństwo. W tym samym czasie we wnętrzu grupy zaczynają pojawiać się konflikty. Uwięziona w nieszczęśliwym związku, nieusatysfakcjonowana działalnością komunistów, Martha wciąż jeszcze działa w rozpadającym się powoli ugrupowaniu i czeka na koniec wojny, by rozwieść się z Antonem."(Empik.com)

Taka sobie, wynudziłam się, może dlatego, że nie czytałam dwóch poprzednich cześci. No ale dobrnęłam do końca. Czasu na czytanie mało, a w kolejce już czekają kolejne książki.

Dla mnie: 6/10

Fala po burzy

19:01, anjaak_net , L
Link Komentarze (1) »
wtorek, 14 września 2010
Bracia Lwie Serce

Astrid Lindgren

Nasza Księgarnia - Warszawa 1985

224 strony

Opis: "Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia. którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem." (Merlin.pl)

Piękna, wzruszająca książka. Dla dzieci, młodzieży, ale także dla dorosłych.

Bracia Lwie Serce

22:47, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 września 2010
Emil ze Smalandii

Astrid Lindgren

Nasza Księgarnia - Warszawa 2005

91 stron

Opis: "Zabawna opowieść o pięcioletnim chłopcu, który ciągle zaskakuje rodzinę jakimiś zwariowanymi pomysłami, jak np. ten, żeby, połykając monety, zostać skarbonką." (Merlin.pl)

wiek: 5+

Emil ze Smalandii

Tagi: dla dzieci
22:15, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
Południowa łąka

Astrid Lindgren

Nasza Księgarnia - Warszawa 2009

127 stron

Opis: "Pierwsze polskie wydanie kolejnego zbioru opowiadań Astrid Lindgren. Autorka znów sięga do swych bogatych doświadczeń z życia na wsi. Jej bohaterowie to ubogie dzieci, które wiodą życie niełatwe i pozbawione blasku. Ale Lindgren wie, że dzieciom niezbędna jest kolorowa radość, jaką daje beztroska zabawa wśród piękna przyrody. Pozwala więc, by jej postaci w cudowny sposób znajdowały ów wytęskniony barwny świat lub by nieoczekiwanie spełniały się ich marzenia. Bo jedno ? jak zwykle u tej pisarki ? jest niezmienne: dzieci, które przedstawia, są wrażliwe i potrzebują do życia zarówno piękna, jak i dobra, nawet jeśli o te wartości trudno." (Merlin.pl)

wiek: 8+

Południowa łąka

Tagi: dla dzieci
22:12, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 września 2010
Pippi Pończoszanka

Astrid Lindgren

Nasza Księgarnia - Warszawa 1958, 2004

Opis: "Książeczka o Pippi - najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie budzi zgorszenie dorosłych i zachwyt rówieśników." (Merlin.pl)

Dla dzieci w wieku 6-12 lat

Książka śmieszna, często absurdalna. Ale dobrze czasami tak się pośmiać.

Pippi Pończoszanka

Tagi: dla dzieci
21:54, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 sierpnia 2010
Lotta z ulicy Awanturników

Astrid Lindgren

Nasza Księgarania - Warszawa 2004

59 stron

Dla dzieci w wieku od 4-8 lat

Opis: "To niezwykle piękna i ważka tematycznie książeczka. Pięcioletnia Lotta po niemiłym śnie wstaje z łóżka lewą nogą i nic jej się nie podoba. Niszczy nielubiany sweterek i przerażona nieodwracalnością tego faktu ucieka z domu. I gdy wydaje się, że cała akcja zmierza ku katastrofie, mądrzy i kochający rodzice sprawiają, że to, co mogło stać się traumatycznym przeżyciem, okazuje się ważnym doświadczeniem. Książeczka ta powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich rodziców. Znany reżyser szwedzki Ingmar Bergman był nią zafascynowany." (Merlin.pl)

Mądra a jednocześnie zabawna historyjka.

Polecam, nie tylko dla dzieci.

Lotta z ulicy Awanturników

Tagi: dla dzieci
21:51, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 sierpnia 2010
Zabić drozda

Harper Lee

Wydawnictwo Rebis - Poznań 2006

Salamandra

Ilość stron: 421

Opis: "Narratorem książki jest dziewięcioletnia dziewczynka, przez znajomych nazywana pieszczotliwie Smykiem. Opowiada ona o wydarzeniach jakie rozegrały sie w latach trzydziestych dwudziestego wieku w pewnym sennym miasteczku na południu USA. Jej ojciec - znakomity adwokat - podejmuje się obrony człowieka oskarżonego o gwałt. Dowody zbrodni są tak bezpodstawne, tak łatwo podważalne, że sprawa byłaby prosta do wygrania dla choćby przeciętnego prawnika... byłaby, gdyby oskarżonym był biały... Niestety, prawa Murzynów były wtedy bardzo ograniczone. Czy Atticusowi Finch'owi uda się przekonać sędziów o niewinności czarnego mężczyzny? Oczywiście powieść nie jest nudnym zapisem sprawy sądowej. Pojawia się w niej wiele innych wątków. Pokazane jest życie ludzi w małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i czekają na wydarzenia, które choć na chwilę mogłyby wprowadzić kolory we wszechogarniającą szarość (np. proces sądowy). Pokazane są problemy dzieci, problemy okresu dojrzewania, świat widziany ich oczami. Ta wspaniała powieść przenosi czytelnika w sferę korzeni ludzkiego zachowania. Ukazuje akceptację i brak zrozumienia, chęć niesienia bezinteresownej pomocy i chęć bezsensownego niszczenia, czułość i okrucieństwo, humor i dramat. Przede wszystkim jednak prowokuje do zastanowienia się nad granicami ludzkiej tolerancji - tolerancji nie tylko w relacji biały - czarny, ale odniesionej do każdego człowieka." (Merlin.pl)

Bardzo wzruszająca książka. Dobra literatura, dobrze się czyta.

"Zanim się zastanowię jak żyć z tymi ludźmi, muszę jakoś żyć z samym sobą. Ludzkie sumienie jest jedną z tych rzeczy, które nie poddają się decyzjom większości". (s.159)

Dla mnie: 9/10

Zabić drozda

Tagi: ameryka
00:13, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay