Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
niedziela, 30 grudnia 2012
W kanałach Lwowa

Robert Marshall

Świat książki - Warszawa 2011

2. 235

http://ciasteczkoweczytanie.blox.pl/resource/WkanalachLwowa_RobertMarshall.jpg

19:01, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 maja 2012
Potęga optymizmu

Alan Loy McGinnis

Wydawnictwo Exter - Warszawa 1993

170 stron

Opis: ""Jeśli coś ma się nie udać, to bądź pewny, na pewno się nie uda" - powiadają pesymiści i... niestety trudno im nie przyznać racji. Trudno, gdyż sukces lub porażka - próbuje nas o tym przekonać autor tej książki - są w nas. Czy jest więc jakaś recepta na to, by kipieć energią lub radością życia? Tak, sposób jest prosty - wystarczy być optymistą! "

Dla mnie: 6/10

potęga optymizmu

21:37, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 września 2011
Ślepa wierzba i śpiąca kobieta

Haruki Murakami

Wydawnictwo Muza S.A. - Warszawa 2008

522 stron

Opis: "Znajdziemy tu uczłowieczone wrony, drańskie małpy, lodowego luda i sny, które kształtują nas samych i otaczające nas przedmioty według naszych życzeń. Czy to przypadkowe spotkanie we Włoszech, romantyczny wypad do Grecji, wakacje na Hawajach, czy też zwykła bezbarwna codzienność, wszędzie tam bohaterowie Murakamiego przeżywają swe miłości, rozczarowania i niedosyt w kontaktach z tymi, na których najbardziej im zależy." (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

Ślepa wierzba

10:58, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 sierpnia 2011
Supermama najlepsza we wszystkim

Alison Maloney

Świat Książki - Warszawa 2008

160 stron

Opis: "Obecna przy dziecku w trudnych chwilach, poratuje w każdej sytuacji i nigdy nie traci głowy... Ale nawet supermamie od czasu do czasu przydadzą się dobre rady i... chwile wytchnienia.
Ten poradnik podpowie Ci, jak zorganizować dzieciom fantastyczną zabawę czy wydać przyjęcie dla maluchów. Nakłonisz dzieci do rannego wstawania, robienia porządku, pomocy w kuchni. Przeczytasz o wspaniałych matkach i dowiesz się, jakich błędów unikać. Macierzyństwo ma wiele stron, tych dobrych i tych złych. Z tą książką doświadczysz przede wszystkim tych pierwszych! " (Świat Książki)

Spodziewałam się czegoś więcej. Dobrze, że poradnik jest krótki bo wynudziłabym się bardzo. Plus za ciekawą okładkę.

Dla mnie: 2/10

supermama

21:18, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 sierpnia 2011
Inny punkt widzenia Tom II

Polaków obraz świata

Grzegorz Miecugow

Helion 2007

357 stron

Opis: "Oto ciąg dalszy bestsellerowej książki Grzegorza Miecugowa, będącej zapisem dyskusji prowadzonych przez niego w programie "Inny punkt widzenia". Niniejsza pozycja zawiera kolejne rozmowy z niebanalnymi postaciami polskiego życia publicznego - błyskotliwe, nierzadko prowokacyjne, nieodmiennie fascynujące. Różnorodność ich doświadczeń, poglądów, postaw życiowych jest tak duża, że każdy z nas na pewno znajdzie tu coś dla siebie - coś, co go zainspiruje, zastanowi, zadziwi.

Grzegorz Miecugow nie zerka na zegarek, nie popędza swoich gości, nie próbuje cenzurować czy ukierunkowywać ich wypowiedzi. Okazuje im natomiast autentyczne zainteresowanie, uzyskując w zamian nieskrępowane, szczere opinie. Zasadnicze kwestie nie umykają jednak jego uwadze - często wraca do zaznaczonych wcześniej wątków, które wydają mu się szczególnie interesujące. Najważniejszy jest tutaj swobodny tok wypowiedzi, pozostawiający przestrzeń do refleksji, czas na zastanowienie się, na konfrontację naszych własnych poglądów z poglądami ludzi takich, jak:

  • Janusz Gajos,
  • Wiktor Osiatyński,
  • Andrzej Mleczko,
  • Jan Jakub Kolski,
  • Leszek Balcerowicz,
  • Muniek Staszczyk,
  • Jerzy Stuhr.

 Książka prezentuje opinie ludzi pochodzących z różnych środowisk, funkcjonujących na wielu poziomach zawodowych i społecznych. Wszystkich ich łączy to, że działają w sferze publicznej i chcą podzielić się swymi przemyśleniami na temat spraw ważnych, znaczących, a dotyczących naszej tożsamości, kultury, zmieniającego się świata." (Empik.com)

Bardzo ciekawa książka - szczególnie utkwił mi w pamięci wywiad z Krzysztofem Kolbergerem i Borysem Szycem.

Dla mnie: 8/10

inny punkt widzenia

14:26, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 marca 2011
Batrycze i wergili

Yann Martel

Wydawnictwo Albastros - 2010

226 stron

Opis: "Najnowsza powieść znakomitego hiszpańskiego pisarza, autora niezapomnianego „Życia Pi”, książki uhonorowanej w 2002 roku Nagrodą Bookera. „Beatrice i Virgili” to fascynująca, miejscami prześmiewcza, opowieść o życiu, śmierci, sensie życia, sztuce oraz, co nie mniej istotne, parszywym losie nierozumianych przez tępych wydawców literatów. Tytuł książki nawiązuje do postaci pojawiającej się w kulturze pisanej kolejnych epok, między innymi u Dantego, Joyce’a czy Becketta. Henry napisał książkę. Prawdopodobnie rewelacyjną. Niestety – książka nie mówi wprost o tym, o czym mówi. Pojawiają się w niej zwierzęta, a nawet zoo. Redaktorzy są zachwyceni. Onieśmieleni. Nikt z nich jednak nie łapie, o czym właściwie pisał autor – i żadnemu z nich nie przychodzi do głowy, że odrzucając maszynopis, przekreślają znakomitą książkę o holocauście. Trudno. Henry ma serdecznie dość i postanawia przenieść się wraz z rodziną do WIELKIEGO MIASTA. Będzie pracował jako kelner, podawał gorącą czekoladę i wreszcie będzie szczęśliwy. I jest szczęśliwy, tyle tylko, że pewnego dnia otrzymuje dziwną przesyłkę z niedokończonym scenopisem sztuki… Autor tejże, człowiek bardzo tajemniczy, prosi Henry’ego o pomoc w dokończeniu opowiadającego o Beatrice, oślicy i Virgilu, małpie, dramatu. Zaintrygowany, Henry-Autor poznaje Henry’ego-Nie-do-Autora, a właściwie taksydermistę, a potem, wciągnięty do świata absurdu, metatekstu i oksymoronów (same trudne słowa), szuka w tym wszystkim choćby cienia sensu..." (Empik.com)

"Życie Pi" mnie zachwyciło, więc tutaj też spodziewałam się czegoś wielkiego. Rozczarowałam się. Trudno mi się czytało, nie jestem fanką wypchanych zwierząt. Niemniej jednak warto przeczytać, żeby mieć swój pogląd. Jak dla mnie wielkie rozczarowanie, choć sposób ujęcia holocaustu jest niekonwencjonalny.

Dla mnie: 4/10

beatrycze

21:53, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 stycznia 2011
Mam łóżko z racuchów

Jaclyn Moriarty

Wydawnictwo W.A.B - Warszawa 2007

Seria z miotłą

Opis: "Australijska rodzina Zingów żyje w magicznym świecie wypełnionym księgami zaklęć, latającymi parasolami plażowymi i przypominającą dzieła sztuki aparaturą szpiegowską. Jeden z Zingów jest nieuczciwy, inny elegancki, jeszcze inny szybko biega. Jest babcia Zing, dziadek Zing, a także ich dwie córki: Fancy i Marbie. Pierwsza to typowa kura domowa pisząca w sekrecie powieść erotyczną, druga mieszka ze swoim narzeczonym i jego nastoletnią siostrą . Tym, co łączy wszystkich bohaterów, jest rodzinny sekret: każdego piątkowego wieczoru Zingowie zbierają się na naradę... Mam łóżko z racuchów to współczesna bajka dla dorosłych i jednocześnie rozgrywająca się na przedmieściach historia kryminalna. Nasycona zmysłowymi opisami, magicznymi zdarzeniami oraz ironicznymi komentarzami powieść przywodzi na myśl znany francuski film Amelia." (Merlin.pl)

A tutaj jest oficjalny blog powieści.

Bardzo pokręcona książka, ale wciąga i dobrze się czyta.

Dla mnie: 7/10

Mamlozkozracuchow

22:13, anjaak_net , M
Link Komentarze (1) »
piątek, 07 stycznia 2011
Czarna lista

Aleksandra Marinina

W.A.B - Warszawa 2010

Mroczna Seria

350 stron

Opis: "Kolejna powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i ...autorka kryminałów wspólnie zajmują się dochodzeniem!

Głównym bohaterem jest - znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału - podpułkownik Stasow z Moskwy, spędzający urlop z córeczką nad Morzem Czarnym. W kurorcie odbywa się festiwal filmowy, który organizuje była żona Stasowa. Z rąk zabójcy kolejno giną gwiazdy pretendujące do wysokiej nagrody. Miejscowe władze nie życzą sobie żadnej pomocy z zewnątrz, Stasow napotyka mur niechęci i milczenia, a afera zatacza coraz szersze kręgi.

Równocześnie moskiewski milicjant ma romans z petersburską literatką, która mieszka w tym samym pensjonacie. Była żona Stasowa zaciska zęby, a jego córeczka znajduje w pisarce wspaniałą przyjaciółkę. Funkcjonariusz moskiewskiej milicji jest zastraszany, ale z uporem bada zagadkową sprawę, wspomagany przez swą wakacyjną sympatię, biegłą w wymyślaniu kryminalnych intryg." (Merlin.pl)

Kolejna świetna książka Marininy. Szkoda tylko, że kończy się taki sposób.

Dla mnie: 9/10

Czarna lista

07:15, anjaak_net , M
Link Komentarze (1) »
wtorek, 16 listopada 2010
Dzieci Ireny Sendlerowej

Anna Mieszkowska

MUZA - Warszawa 2009

376 stron

Opis: "Ludzie dzielą się na dobrych i na złych. Narodowść, rasa, religia nie mają znaczenia. Tylko to, jakim się jest człowiekiem
Irena Sendlerowa (1910-2008)

Historia niezwykłej kobiety, która uratowała w czasie Zagłady 2 500 żydowskich dzieci. Specjalne wydanie książki "Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej", uzupełnione o rozdział "Życie po książce".

Tom, który przedstawiamy Czytelnikom, jest pierwszą książką o Irenie Sendlerowej. Jej biografia jest piękna i heroiczna, budująca i przejmująca. Książka Anny Mieszkowskiej dokładnie i szczegółowo pokazuje dzieła i czyny, prace i dnie, ujawnia niezwykły format moralny tej wspaniałej postaci. Tylko ktoś najwyższej ludzkiej klasy mógł dokonać czegoś tak ogromnego, jak uratowanie w czasie Zagłady 2500 żydowskich dzieci.

Irena Sendlerowa stała się w ostatnich latach osobą publiczną, o której mówi się w artykułach i w audycjach radiowych, o której opowiada się w dokumentalnych filmach. Już teraz jest symbolem heroizmu oraz poświęcenia i wszelkie po temu ma dane, by stać się symbolem dobrych, przyjacielskich stosunków łączących społeczność polską ze społecznością żydowską." (Merli.pl)

Wzruszająca historia ludzi ocalonych z holocaustu. A wśród nich kobieta, która wyprowadzaa Żydów z getta. Skromna, dobra, mądra.

Dla mnie: 9/10

Dzieci Ireny Sendlerowej

Tagi: holocaust
07:10, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 października 2010
Siedem supełków

Bajki, które pomagają wychowywać

Robert Myśliński

Wydawnictwo Papilon - Poznań 2007

128 stron

Opis: "Zbiór opowiadań, które pomogą rodzicom spojrzeć na świat oczami dziecka, zrozumieć jego emocje i marzenia. Książka zawiera siedem historii - po jednej na każdy dzień tygodnia. Każda z nich porusza temat wart zapamiętania zarówno przez dziecko, jak i przez rodziców. Wyjątkowość książki stanowią komentarze i wskazówki dla rodziców." (Empik)

siedem supełków

Tagi: dla dzieci
09:49, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay