Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
wtorek, 08 maja 2012
Między zabójstwami

Aravind Adiga

Prószyński i S-ka - Warszawa 2009

319 stron

Opis: "Współczesne Indie, fikcyjne miasteczko Kittur na południowo- zachodnim wybrzeżu, między Goa a Kalikatem. Autor, pełniący funkcję przewodnika, przedstawia czytelnikowi kolejne postacie i ich historie: muzułmańskiego chłopca, pracującego na stacji kolejowej, którego próbuje zwerbować islamski terrorysta; ucznia, który postanawia podłożyć bombę w szkole; księgarza aresztowanego za sprzedawanie zakazanych "Szatańskich wersetów"; niezamężną kobietę wysyłaną przez rodzinę do pracy w cudzych domach...

Jest to obraz indyjskiego miasta, a zarazem portret zbiorowy Hindusów w okresie zachodzących w państwie zmian. Typowemu dla autora poczuciu humoru towarzyszy nuta goryczy i krytyki systemu społecznego Indii, mocniejsza nawet niż w "Slumdogu" Vikasa Swarupa. " (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

między zabójstwami

09:47, anjaak_net , A
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 maja 2012
Dotknięci miłością

Niall Williams

Bertelsmann Media Sp.zo.o. - Warszawa 1999

seria Historie Ludzkie

239 stron

Dla mnie: 7/10

dotknięci miłością

21:09, anjaak_net , W
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 kwietnia 2012
Jak się nie dać baby blues

Poradnik dla rodziców

Rick Kirkman / Jerry Scott

Jacek Santorski &  Co Agencja Wydawnicza

Warszawa 2008

159 stron

Opis: "Jak się nie dać Baby Blues ma towarzyszyć rodzicom noworodków w pierwszych latach życia ich maluchów. Dostarcza informacji, inspiracji, i przede wszystkim, wsparcia od innych, równie niedoświadczonych, młodych rodziców. Ta książka ma unikalną formę wzbogaconą o komiksowe, humorystyczne rysunki Ricka Kirkmana i Jerry'ego Scotta, osobiste relacje i praktyczne wykresy dotyczące pielęgnacji niemowląt. Wreszcie w Polsce pojawi się książka, której autorzy mówią to, na co od dawna czekają młodzi rodzice: zaufajcie swoim instynktom, uwierzcie w siebie, jesteście najlepszymi ekspertami w sprawach dotyczących waszych dzieci." (Merlin.pl)

Nasza rodzina niedługo znowu się powiększy, więc "dobrych" rad nigdy za wiele. Książka jest napisana w zabawny sposób, dodatkowo opatrzona komiksami. Może tym razem przez okres niemowlęctwa przebrniemy w łagodniejszy sposób, albo przynajmniej z większym dystansem.

Dla mnie: 10/10

baby blues

Tagi: poradnik
11:21, anjaak_net , K
Link Komentarze (1) »
czwartek, 26 kwietnia 2012
Pachnidło

Historia pewnego mordercy

Patrick Suskind

Świat Książki - Warszawa 2006

253 strony

Opis: "Genialny, a zarazem potworny człowiek, Jan Baptiste Grenouille posiada węch absolutny: swoje otoczenie rozpoznaje powonieniem lepiej niż inni ludzie oczyma. Jego fenomenalna pamięć przechowuje miliony woni... Odkąd Grenouille odkrywa, że jego przeznaczeniem jest zostać największym perfumiarzem wszech czasów, nie opuszcza go marzenie o wydestylowaniu wonności nad wonnościami... pachnidła z dziewiczego ciała kobiecego. Jeśli nawet uświadamia sobie, że u podstaw tego marzenia legło morderstwo, jest mu to najzupełniej obojętne." (Merlin.pl)

Dla mnie: 6/10

Pachnidło

20:07, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 kwietnia 2012
Tajemniczy ogród

Frances Hodgson Burnett

Wydawnictwo Zielona Sowa  - Poznań 2004

191 stron

Opis: "Mary Lennox po stracie rodziców zostaje oddana pod opiekę wuja. Okazuje się on dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz, i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu." (Merlin.pl)

Piękna, dająca nadzieję historia. Polecam dla dużych i małych dziewczynek.

Tajemniczy ogród

22:33, anjaak_net , B
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 kwietnia 2012
Forrest Gump

Winston Groom

Wydawnictwo Prima - Warszawa 1995

238 stron

Opis: "Fenomenalna powieść, na podstawie której nakręcono jeden z najsłynniejszych filmów wszech czasów.

Powiem wam jedno: bycie idiotem to nie pudełko czekoladek. Ludzie śmieją się, nerwują, poszturchują. Teraz gadają, że trzeba być miłym dla zapóźnionych, ale powiem wam tyle - nie zawsze jest tak. W każdym razie ja się nie skarżę, bo jak to się mówi, mam kawał c iekawego życia.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co dostaniesz…

Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw - dość przypadkowo - zostaje gwiazdą drużyny futbolowej Uniwersytetu Alabama, później jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojenn ym, robi też karierę jako światowej klasy pingpongista i zapaśnik i oraz potentat handlowy... W samym środku swoich przygód porównuj e wojenne blizny z Lyndonem Johnsonem, odkrywa prawdę o Richardzie Nixonie i przeżywa wzloty i upadki, pozostając wiernym swej jedyn ej i prawdziwej miłości - Jenny. Jednocześnie przez całe swoje życie z dziecięcą mądrością i nieustannym zdziwieniem nie przestaje s ię przyglądać otaczającym go ludziom. W powieści obserwujemy nadzwyczajną podróż Forresta przez trzy dekady kulturowego krajobrazu A meryki. Forrest Gump ma do opowiedzenia cholernie dobrą historię - by w nią uwierzyć, trzeba ją po prostu przeczytać...
"Forrest Gump pochodzi w prostej linii od Wolterowskiego Kandyda i Hucka Finna; jego humor jest agresywny i dosadny, ironia niesłych anie celna. Zarazem nie chodzi tu o pusty śmiech, osądowi zostają bowiem poddane majestatyczne i wyniosłe postacie naszej kultury i historii. Kto nie czytał tej książki, zasługuje na to, aby zimę spędzić w Dakocie Północnej". - Jim Harrison

"Winston Groom jest twórcą idealnego obywatela współczesnego świata - doskonałego idioty". - P.J. O'Rourke

"Forrest Gump to opowieść o nas i o naszych powszednich marzeniach. Ciepła i zgryźliwa jednocześnie, niebywale śmieszna "opowieść id ioty", która wyszła spod pióra świetnego pisarza". - George Plimpton" (Weltbild.pl)

Uwielbiam film, niestety książka jest o wiele słabsza.

Dla mnie: 7/10

Forrest gump

20:00, anjaak_net , G
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Sztuka planowania

Dominique Loreau

Wydawnictwo Czarna Owca - Warszawa 2011

277 stron

Opis: "Jak uprościć, zorganizować i wzbogacić swoje życie

Dominique Loreau podpowiada, jak najlepiej zorganizować codzienne życie - sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zapraszanie gości na kolację, płacenie rachunków, kupowanie prezentów, pakowanie walizek na wyjazd itp. - tak aby znaleźć czas dla siebie i się nie pogubić.
W tym celu proponuje sporządzanie niezwykle pomocnych list. Niezależnie od tego, czy chodzi o całkowite zerwanie z przeszłością, aby zacząć żyć na nowo, czy o podjęcie gruntownej pracy nad sobą - tworzenie list jest jednym z najbardziej dostępnych i skutecznych środków wyzwolenia wewnętrznego.

Założenie własnego "notatnika z listami" pozwala osiągnąć klarowność umysłu, sprecyzować upodobania, wzbogacić swoje życie. Na podstawie licznych przykładów autorka przedstawia praktyczne rady, wskazówki pozwalające opanować sztukę "dobrego życia"." (Merlin.pl)

Kolejna bardzo przydatna i mądra książka - bardzo cenne rady, szczególnie gdy przeprowadzamy się i cały świat staje nam na głowie, ale też na co dzień, np. przy sprzątaniu lub robieniu zakupów.

Dla mnie: 9/10

Sztuka planowania

Tagi: poradnik
16:36, anjaak_net , L
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2012
Gracze

Karina Obara

W.A.B - Warszawa 2010

Mroczna Seria

316 stron

Opis: "Cezary i Michał to nastolatkowie z dwustutysięcznego miasta. Namiętnie grają w gry komputerowe. Michał wychowywany jest przez matkę prostytutkę i ich relacje są bardzo trudne; Cezary pochodzi z typowej mieszczańskiej rodziny, w której rodzice starają się przekazać dzieciom najważniejsze wartości, tłumaczą, czym jest dobro i zło. Pewnego dnia w głowach Cezarego i Michała rodzi się szalona myśl, by wcielić w życie motywy z ulubionej gry - Misji. Chłopcy zamierzają dokonać brutalnego morderstwa - wierzą, że jeśli rozprawią się z "ludzkimi śmieciami", świat zmieni swe oblicze. Ich zamiary przypadkiem odkrywa lokalna dziennikarka Sabina Krop. Sabina, samotna i nieszczęśliwa, jest uzależniona od przesiadywania wieczorami na czatach internetowych, co stanowi dla niej sposób na odreagowanie stresującej pracy. Czy zdoła zapobiec tragedii, która może rozegrać się tuż obok? Sabina próbuje przeszkodzić "graczom", a jej walka doprowadzi do zaskakującego odkrycia.

Gracze to powieść o szaleństwie nastolatków; napisałam ją takim językiem, by to szaleństwo zobrazować. Pisałam tę książkę jednym tchem, jakbym chciała przeżyć w literaturze coś, co każdemu z nas, rodziców, mogłoby się przytrafić. W ten sposób czułam, że mierzę się z lękiem, przeżywam go, trawię, nasiąkam nim do tego stopnia, że się nim staję, aż w końcu wychodzę poza niego i przestaję go odczuwać. I znów mogę kochać swoje dzieci z wiarą, że moja miłość je ocali - choć jest to rzecz, której my, rodzice, możemy być najmniej pewni, wiedząc, że w wirtualnym świecie, w którym nasze dzieci spędzają coraz więcej czasu, pewne jest tylko to, że ten świat je podnieca."

Dla mnie: 7/10

Gracze

20:37, anjaak_net , O
Link Komentarze (1) »
środa, 11 stycznia 2012
Pływanie

Nicola Keegan

WAB - Warszawa 2011

Seria z miotłą

446 stron

Opis: "1966, Kansas. Rodzice zabierają dziewięciomiesięczną Philomenę Ash na basen.
Od tej chwili woda stanie się dla niej całym światem. Lepszym światem, w którym nie ma śmierci, choroby i hipokryzji.
1984, Los Angeles. Pip - jak nazwały ją koleżanki z kadry - zdobywa swoje pierwsze olimpijskie złoto i dostaje spektakularnego załamania nerwowego na podium. „Wow! - myśli, gdy rozlega się hymn narodowy. - To wszystko jest jak jakiś wielki pogrzeb!"
Jej ojciec zginął w wypadku samolotowym, starsza siostra umarła na raka. Matka nie wychodzi z domu, druga siostra to narkomanka, trzecia jest nie do zniesienia idealna.
1996, niedługo przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie. Pip łamie sobie bark.
Będzie musiała stawić czoła światu, który znajduje się poza basenem.
Opowieść pływaczki hipnotyzuje. Jest niebanalna, niezwykle obrazowa, wzruszająca, ale niepozbawiona przewrotnego poczucia humoru."(Empik.com)

Jak dla mnie jedna z mniej ciekawych książek z tej serii.

Dla mnie: 6/10

pływanie

21:48, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 grudnia 2011
Zapiski niewidomego taty

Ryan Knighton

Wydawnictwo Nasza Księgarnia - 2011

284 strony

Opis: "Wyobraźcie sobie, że musicie przewinąć noworodka z opaską na oczach. Albo że idziecie na spacer ruchliwą ulicą z niemowlęciem w nosidełku i nadzieją, że nie wpadniecie na słup. Wtedy zaczniecie postrzegać ojcostwo tak, jak widzi je Ryan Knighton. A ściślej mówiąc - jak go nie widzi." (Merlin.pl)

Dla mnie: 6/10

zapiski

19:42, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay