Kategorie: Wszystkie | ...Stosiki | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | Ć
RSS
sobota, 09 marca 2013
Zdesperowane kobiety postępują desperacko

Halina Pawlowska

22:02, anjaak_net , P
Link Komentarze (6) »
niedziela, 30 grudnia 2012
Zezia i Giler

Agnieszka Chylińska

2012, s. 120

http://ciasteczkoweczytanie.blox.pl/resource/ZeziaiGiler_AgnieszkaChylinska.jpg

19:03, anjaak_net , C
Link Dodaj komentarz »
W kanałach Lwowa

Robert Marshall

Świat książki - Warszawa 2011

2. 235

http://ciasteczkoweczytanie.blox.pl/resource/WkanalachLwowa_RobertMarshall.jpg

19:01, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 maja 2012
Wilcza wyspa

Tomasz Konatkowski

W.A.B - Warszawa 2008

Mroczna Seria

422 strony

Opis: "Na jedną z warszawskich przystani Wisła wyrzuca ciało młodego mężczyzny. Gustav Rytterberg, syn szwedzkiego biznesmena, zaginął kilka tygodni wcześniej. Sprawców zbrodni próbuje odnaleźć komisarz Adam Nowak, sfrustrowany policjant w średnim wieku, znany z poprzedniej książki Konatkowskiego Przystanek Śmierć. Udaje się ustalić nie tylko tożsamość przestępców, przy okazji wychodzą na jaw mroczne tajemnice rodziny Rytterbergów - ich powiązania z mafią, a także niepokojące relacje między członkami klanu. Nowak bierze również udział w dochodzeniu w sprawie zaginięcia hinduskiego biznesmena, właściciela firmy pod Warszawą. Jakby tego było mało, gdy pod Zamkiem Królewskim zostają odnalezione szczątki ludzkie, tam też zostaje wezwany. Przy tych zagadkach prywatne problemy Nowaka - zbyt chętna do założenia rodziny partnerka i marne wyniki ulubionego klubu piłkarskiego - to pestka." (Merlin.pl)

Dla mnie: 7/10

Wilcza wyspa

21:22, anjaak_net , K
Link Komentarze (2) »
środa, 23 maja 2012
Przystanek śmierć

Tomasz Konatkowski

W.A.B - Warszawa 2007

Mroczna Seria

385 stron

Opis: "Adam Nowak z Radzymina. Mieszka i pracuje w Warszawie. Poczciwy i nieco sfrustrowany policjant przed czterdziestką. Rozwiedziony. Kibic warszawskiej Polonii, spedzający samotne wieczory na słuchaniu muzyki z lat młodości. Facet jakich wielu. Jakby go wymyślili statystycy z CEBOS-u. Warszawa, 17 kwietnia 2005 roku. Na jednej z pętli tramwajowych motorniczy odkrywa zwłoki starszego mężczyzny ugodzonego nożem. komisarz Adam Nowak wkracza do akcji. Wkrótce w podobnych okolicznościach ginie inna osoba i Nowak utwierdza się w przekonaniu, ze ma do czynienia z seryjnym zabójcą, który usiłuje nawiązać makabryczny dialog z policją, a byc może i z całym miastem... Policjanci z Komendy Stołecznej prowadzą poszukiwania w Warszawie i okolicy. Śledztwo zbiega się w czasie z zakonczeniem sezonu piłkarskiego - ukochana drużyna Nowaka gra żle i wygląda na to, ze tej wiosny komisarza, czeka poważne rozczarowanie." (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

Przystanek śmierć

21:33, anjaak_net , K
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 maja 2012
Ewa i złoty kot

Joanna Szymczyk

W.A.B - Warszawa 2004

Mroczna Seria

268 stron

Opis: "Porywająca powieść kryminalna, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Główna bohaterka, Ewa, jest młodą, odrobinę naiwną i nieco szaloną dziennikarką, poszukującą wielkich tematów, a przede wszystkim miłości. Zajmuje się kroniką kryminalną w jednym z popularnych czasopism. Kiedy wpada na trop tajemniczej afery, nie zważając na niebezpieczeństwa, postanawia podjąć własne śledztwo. Pomaga jej Adam, policjant od dawna równie gorąco, jak nieszczęśliwie w Ewie zakochany. Szybko okazuje się, że za całą sprawą kryje się międzynarodowa szajka handlująca kobietami, a bohaterka wpada w sam środek gangsterskich porachunków. Na szczęście czuwa nad nią jeszcze kot imieniem Błażej, który do tego zaskakująco celnie i zjadliwie komentuje poczynania ludzi. Ewa i złoty kot to brawurowo opowiedziana, zabawna i bezpretensjonalna historia, zdolna zainteresować nawet najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek i dobrej zabawy. " (Empik.com)

Dla mnie: 9/10

ewa i złoty kot

12:16, anjaak_net , S
Link Komentarze (1) »
wtorek, 15 maja 2012
Kołysanka dla mordercy

Mariusz Czubaj

W.A.B - Warszawa 2011

Mroczna Seria

286 stron

Opis: "Wiosna 2009 roku. W kanałach ciepłowniczych w Warszawie znaleziono kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Sprawca - nazwany przez policję Doktorem Śmierć - zabija bezdomnych zastrzykiem w serce, a następnie odcina denatom dłonie. Profiler Rudolf Heinz zostaje wysłany do stolicy, by pomóc w śledztwie. Okazuje się, że sprawa, nad którą przyjdzie mu pracować, łączy się z tajemniczym zgonem znanego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że ta śmierć ma związek z wydarzeniami sprzed wielu lat, gdy biznesmen prowadził fabrykę zatrudniającą nielegalne imigrantki ze Wschodu.

Profiler krąży w labiryncie podziemnego miasta, opanowanego przez kloszardów, i w plątaninie dyskretnych powiązań łączących ludzi interesu. Tymczasem ze szpitala psychiatrycznego na Śląsku ucieka Inkwizytor - morderca, który wiele lat temu omal nie pozbawił życia Rudolfa Heinza. Ci dwaj mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki... " (Merlin.pl)

Dla mnie: 9/10

kołysanka

21:26, anjaak_net , C
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2012
Motyl na wietrze

Rei Kimura

Prószyński i S-ka - Warszawa 2009

167 stron

Opis: "Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób,
oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia "Tojin” Okichi,
konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.


Los obdarzył Okichi Saito, córkę ubogiego cieśli z japońskiego miasteczka Shimoda, niepospolitą urodą, która jednak nie przyniosła jej szczęścia. Tuż przed ślubem z ukochanym Tsurumatsu, Okichi przypadkiem wpadła w oko amerykańskiemu konsulowi generalnemu. Wbrew swej woli musiała zostać jego konkubiną i chociaż przyczyniła się do wynegocjowania korzystnych warunków traktatu między Ameryką a Japonią, już do końca życia prześladowała ją niechęć i pogarda rodaków.

Japonia, Shimoda, rok 1856. Okichi Saito jest zaręczona ze stolarzem Tsurumatsu, kiedy w zatoce ukazują się groźne kształty czarnych okrętów: to Stany Zjednoczone domagają się otwarcia japońskiego rynku. Poseł Townsend Harris, późniejszy konsul generalny, przypadkiem widzi Okichi wychodzącą z łaźni i jest oczarowany jej urodą. Japońscy dygnitarze, dla których piętnastoletnia dziewczyna jest tylko przynętą w negocjacjach, każą jej udać się do domu Harrisa i świadczyć mu "osobiste usługi”. Pięć lat później konsul wraca do kraju z powodu złego stanu zdrowia. Okichi jest wolna, ale do końca życia naznaczona piętnem nierządnicy (tojin), pozostającej na usługach "cudzoziemskiego diabła”. W tych okolicznościach próba ponownego związku z Tsurumatsu prowadzi już tylko do tragicznego końca tej wzruszającej historii o miłości. " (Empik.com)

Dla mnie: 8/10

Motyl

21:12, anjaak_net , K
Link Komentarze (1) »
sobota, 12 maja 2012
Powrót do domu

Bernhard Schlink

Świat książki - Warszawa 2008

Opis: "Wybitna powieść jednego z najlepszych współczesnych pisarzy niemieckich rozgrywa się przez ostatnie pół wieku. Łączy zaskakującą historię rodzinną z wytrawną psychologią i refleksjami natury moralnej. Peter Debauer, prawnik i intelektualista, przeczytał w dzieciństwie fragment książki o niemieckim żołnierzu, który wraca z Syberii do domu i zastaje żonę u boku innego. Próbując po latach zidentyfikować powieść i jej autora, nieoczekiwanie odkrywa tajemnicę swych rodziców i poznaje ukochaną kobietę. Prywatne "śledztwo" każe mu – i nam – zastanowić się nad sensem dobra, zła, odpowiedzialności za słowa i za czyny, i nad miłością, która nie wszystko usprawiedliwia." (Świat Książki)

Dla mnie: 7/10

powrót

19:11, anjaak_net , S
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 maja 2012
Potęga optymizmu

Alan Loy McGinnis

Wydawnictwo Exter - Warszawa 1993

170 stron

Opis: ""Jeśli coś ma się nie udać, to bądź pewny, na pewno się nie uda" - powiadają pesymiści i... niestety trudno im nie przyznać racji. Trudno, gdyż sukces lub porażka - próbuje nas o tym przekonać autor tej książki - są w nas. Czy jest więc jakaś recepta na to, by kipieć energią lub radością życia? Tak, sposób jest prosty - wystarczy być optymistą! "

Dla mnie: 6/10

potęga optymizmu

21:37, anjaak_net , M
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Aktualnie czytam:
Przeczytane
W sieci:
Zaułek książkowy:
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay