Blog > Komentarze do wpisu
Czarna lista

Aleksandra Marinina

W.A.B - Warszawa 2010

Mroczna Seria

350 stron

Opis: "Kolejna powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i ...autorka kryminałów wspólnie zajmują się dochodzeniem!

Głównym bohaterem jest - znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału - podpułkownik Stasow z Moskwy, spędzający urlop z córeczką nad Morzem Czarnym. W kurorcie odbywa się festiwal filmowy, który organizuje była żona Stasowa. Z rąk zabójcy kolejno giną gwiazdy pretendujące do wysokiej nagrody. Miejscowe władze nie życzą sobie żadnej pomocy z zewnątrz, Stasow napotyka mur niechęci i milczenia, a afera zatacza coraz szersze kręgi.

Równocześnie moskiewski milicjant ma romans z petersburską literatką, która mieszka w tym samym pensjonacie. Była żona Stasowa zaciska zęby, a jego córeczka znajduje w pisarce wspaniałą przyjaciółkę. Funkcjonariusz moskiewskiej milicji jest zastraszany, ale z uporem bada zagadkową sprawę, wspomagany przez swą wakacyjną sympatię, biegłą w wymyślaniu kryminalnych intryg." (Merlin.pl)

Kolejna świetna książka Marininy. Szkoda tylko, że kończy się taki sposób.

Dla mnie: 9/10

Czarna lista

piątek, 07 stycznia 2011, anjaak_net

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
izabella_g
2011/01/07 07:39:01
Równeiż dość mi się podobała, ciekawa odmiana po serii o kamieńskiej:).
Książki i Komiksy
program do Allegro eBay